1994 óta minden év október 5-én az UNESCO a pedagógusok világnapját ünnepli.
Ez a nap arról szól, hogy tiszteletet és hálát adjunk azoknak, akik nap mint nap áldozatosan dolgoznak a jövő generációiért.
A pedagógusok nemcsak tudást adnak át, hanem emberséget, példát és iránytűt is nyújtanak. Ők azok, akik egy-egy bátorító szóval, odafigyelő gesztussal vagy tanító történettel életre szóló nyomot hagynak bennünk.
„Az érteni tudók ragyogni fognak, mint a fénylő égbolt, s akik igazságra tanítottak sokakat, tündökölnek örökkön-örökké, miként a csillagok.” (Dán 12,3)
Köszönjük a pedagógusoknak:
Hogy jelen vannak.
Hogy kísérnek.
Hogy adnak.
Hogy türelemmel várnak.
Amíg a gyermek felnő.
Amíg érünk, növekszünk.
Tiszteljük ennek a csodáját:
Az erejüket.
A kitartásukat.
Hogy nem siettetnek.
Csak velünk vannak.
A tenyerükön hordoznak.
És te melyik tanárodért vagy hálás? Írd meg kommentben, hogy mit köszönhetsz neki!



