Szegregációs büntetés?

Korábban több alkalommal is foglalkoztunk a szegregáció kérdésével. Ezúttal Asztalos György cikkét ajánljuk a figyelmetekbe.

A szerző arra keresi választ, hogy valódi megoldást jelent-e az a törvényi rendelkezés, melynek értelmében attól az iskolától, ahol 15%-kal alacsonyabb a hátrányos helyzetű gyerekek aránya, mint a település összes iskolájában tanuló hátrányos helyzetű gyerekek aránya, attól az iskolától a források 10%-át megvonják.

"A legrosszabb hatása – amellett, hogy a különbségek csökkentésére nem alkalmas –, hogy legalizálja azt a helyzetet, amit valahogy kezelni kellene." 

– írja Asztalos György


Fénykép:

szemlelek.hu

tani-tani.info / Freepik

Scroll to Top