Korábban több alkalommal is foglalkoztunk a szegregáció kérdésével. Ezúttal Asztalos György cikkét ajánljuk a figyelmetekbe.

A szerző arra keresi választ, hogy valódi megoldást jelent-e az a törvényi rendelkezés, melynek értelmében attól az iskolától, ahol 15%-kal alacsonyabb a hátrányos helyzetű gyerekek aránya, mint a település összes iskolájában tanuló hátrányos helyzetű gyerekek aránya, attól az iskolától a források 10%-át megvonják.
"A legrosszabb hatása – amellett, hogy a különbségek csökkentésére nem alkalmas –, hogy legalizálja azt a helyzetet, amit valahogy kezelni kellene."
– írja Asztalos György
Fénykép:
tani-tani.info / Freepik



